Reklama

Niedziela Częstochowska

Z życia KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Z przeszłości w przyszłość...

Niedziela częstochowska 48/2018, str. VII

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

Występ zespołu RHEMA

Występ zespołu RHEMA

Forum KSM to szczególny czas w ciągu roku. W listopadzie, tuż przed uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, czyli świętem patronalnym stowarzyszenia, młodzież spotyka się na najważniejszym wyjeździe. Tradycją stało się już organizowanie Forum w Ośrodku „Święta Puszcza” w Olsztynie. To właśnie tam zjeżdżają się KSM-owicze z całej archidiecezji.

Forum rozpoczęło się w piątek 23 listopada. Po zakwaterowaniu przyszedł czas na kolację, a także spotkanie z Jezusem na Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi. Obecni kapłani – asystent diecezjalny ks. Andrzej Witek i zastępcy asystenta, ks. Wojciech Biś oraz ks. Dawid Kowalewski spowiadali do późnych godzin nocnych! Ten weekend to także czas formalności. Przeprowadzono egzamin przed złożeniem przyrzeczenia na członka KSM-u, ponadto podczas wyborów uzupełniających. Wybrano nowego skarbnika oraz zastępcę sekretarza zarządu. Sobota – co to był za dzień! Po jutrzni z konferencją przyszedł czas na szkolenie Anny Orłowskiej – pracującej na co dzień w hospicjum psycholog, która do Olsztyna przyjechała z Gdańska. Było o miłości, tej do siebie samych i innych ludzi. 24 listopada zapisze się także w pamięci jako dzień obchodów 25-lecia KSM-u w archidiecezji. Uroczystości z tej okazji rozpoczęły się o godz. 15, trwały aż do 2 w nocy! Pierwszym punktem programu była gala, podczas której wysłuchano konferencji bp. Andrzeja Przybylskiego; historię stowarzyszenia oraz archiwalne zdjęcia przybliżył uczestnikom KSM-owicz senior. KSM-owy zespół RHEMA zagrał krótki koncert swoich autorskich piosenek. Następnie Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo. Po duchowych przeżyciach nadszedł czas na „coś dla ciała”. Bal kończący obchody okazał się być strzałem w dziesiątkę! Uczestnicy bawili się do drugiej w nocy, pokazując tym samym, że mając w sercu Jezusa, można bardzo dobrze się bawić! Alkohol i inne używki są niepotrzebne, wystarczy dobra muzyka, a przede wszystkim wspaniali ludzie. Uroczystości przyciągnęły dużo gości, od wyżej wspomnianych księży – arcybiskupa oraz biskupa, poprzez ks. prał. Mariana Szczerbę, ks. Marka Batora, asystentów parafialnych, KSM-owiczów seniorów, oraz wszystkich tych, którzy dziś tworzą stowarzyszenie. Mimo krótkiej nocy, już od samego rana młodzież była gotowa do dalszego przeżywania wrażeń. Niedziela w czasie Forum to dzień wyjazdu do Częstochowy i wzięcia udziału we Mszy św., podczas której kandydaci, w obecności abp. Wacława Depo, składają przyrzeczenie, wstępując tym samym w szeregi KSM.

2018-11-28 11:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

KSM: nie zgadzamy się na profanowanie wizerunku Matki Bożej przez Nergala

[ TEMATY ]

KSM

profanacja

Archiwum

„Nie zgadzamy się na profanowanie wizerunku Matki Bożej i bezczeszczenie świętych dla nas symboli” – podkreśla Krajowa Rada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) w przekazanym KAI oświadczeniu. 25 września, Nergal, wokalista grupy Behemoth opublikował na Facebooku zdjęcie, na którym widać, jak depcze obraz z wizerunkiem Matki Bożej. Członkowie Stowarzyszenia obradują w Wałbrzychu na Ogólnopolskiej Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM.

Sygnatariusze oświadczenia stwierdzają, że Nergal kolejny już raz atakuje i profanuje święte dla katolików symbole.

CZYTAJ DALEJ

W Starej Wsi rozpoczynają się Ignacjańskie Dni Młodzieży

2021-07-28 12:04

archiwum IDM

Koncert w tle sanktuarium

Koncert w tle sanktuarium

Jutro w Starej Wsi k/ Brzozowa rozpoczynają się Ignacjańskie Dni Młodzieży. Wydarzenie poprzedziły dziesięciodniowe rekolekcje. Spotkanie organizowane jest od 2004 roku przez jezuitów i łączy ze sobą młodzież z różnych regionów Polski. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Serce na dłoni”.

Jak wyjaśnia o. Paweł Witon – organizator wydarzenia - Młodzież przyjeżdzająca do Starej Wsi pochodzi ze wspólnot prowadzanych przez jezuitów. Młodzież każdego roku przebywa tutaj na rekolekcjach w połowie lipca. Wieńczą je właśnie Ignacjańskie Dni Młodzieży. To są takie dni integracyjne, ponieważ młodzież podczas samych rekolekcji podzielona jest na cztery stopnie i te stopnie osobno przeżywają swoje rekolekcje. Ignacjańskie Dni Młodzieży to jest próba integracji tej młodzieży z całej Polski, ponieważ oni na codzień właściwie formują się tylko w swoich grupach, więc jest to jakaś okazja do tego, żeby przebywali razem i również doświadczyli czegoś co było wcześniej – zauważył jezuita.

CZYTAJ DALEJ

Ekumeniczny pochówek dawnych mieszkańców Wrocławia

2021-07-28 18:55

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Na Cmentarzu Kiełczowskim pochowano szczątki dawnych Wrocławian. Kości zostały odkryte przy budowie nowego torowiska na ul. Złotoryjskiej.

W ekumenicznej ceremonii powtórnego pochówku wzięli udział ks. Rafał Kowalski przedstawiciel Kościoła Rzymskokatolickiego oraz sekretarz biskupa ewangelickiego Waldemara Pytla, ks. Paweł Meler z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję