Reklama

Niedziela Łódzka

Wakacyjne zagrożenia duchowe

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka. Każdy z nas chce czuć się bezpieczny.

Niedziela łódzka 29/2020, str. VI

Adobe Stock

W nocy nie wybieramy ciemnych uliczek, zapinamy pasy, jadąc samochodem, cieszymy się z obecności żołnierzy, którzy strzegą naszych granic itd. Jak natomiast ma się sprawa z bezpieczeństwem duchowym?

Temat ten, mimo iż bardzo szeroki, jest ważny w życiu chrześcijanina, katolika. Każdy wyznawca Chrystusa w głębi serca pragnie podążać Jego śladami i bezpiecznie podążać ku niebu, ku świętości. Niestety, różnie bywa z tym w praktyce. Nie zawsze jesteśmy świadomi wszystkich zagrożeń duchowych, ponieważ nie dość, że jako duchowe są po prostu niematerialne, niewidzialne, to jeszcze zwykle bywają bardzo subtelne. Wszak szatan zadba o to, by przedstawić zło w pięknym opakowaniu.

Reklama

Niezwykle istotna jest w tym kontekście świadomość, iż największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa każdego wierzącego jest grzech. Grzech jest bowiem czymś najgorszym, co może nas spotkać. Jest to (niestety) nasza decyzja odwrotu od Boga, porzucenia Go – całkowicie lub choćby częściowo. Jeżeli chcemy iść bezpieczną drogą do nieba – omijamy grzech.

Poza grzechem na katolika czyha w życiu wiele niebezpieczeństw. Wszystko, co odciąga nas od Boga, co wystawia na jakikolwiek kontakt ze złem w sensie ogólnym lub konkretnym złym duchem należy omijać szerokim łukiem.

Jednym z przykładów zagrożeń duchowych są sekty. Zwłaszcza obecnie w czasie wakacyjnym należy zwrócić szczególną uwagę na ten temat. Izolacja od społeczeństwa, rodziny, poczucie elitarności i wyższości, guru, którego zdanie jest najważniejsze i ma znamiona prawdy absolutnej, brak miejsca na swobodę myśli, różnice lub jakąkolwiek indywidualność, niemałe opłaty na cele organizacji, kontrola nad wszystkimi aspektami życia – te i podobne sytuacje czy zachowania mogą budzić niepokój. W takim momencie trzeba reagować.

Warto być świadomym takich zagrożeń, jednak nie warto ich przeceniać, gdyż najbardziej mamy skupiać się na tym, co dobre. To wokół Boga – źródła dobra – ma się koncentrować nasze życie. Najlepszą ochroną, „polisą” na życie wieczne jest życie w stanie łaski uświęcającej i nasza świadoma współpraca z nią. Jest to gwarancja bycia blisko Boga – gwarancja bezpieczeństwa i szczęścia.

2020-07-14 13:09

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Raport NIK jest niesprawiedliwy

2021-05-14 16:18

[ TEMATY ]

raport

wybory prezydenckie

NIK

Wikipedia

Siedziba NIK

Siedziba NIK

Raport Najwyższej Izby kontroli jest obarczaniem Premiera Morawieckiego za to, że w Wuhan pojawił się COVID-19. Nie ulega bowiem wątpliwości, że organizacja wyborów korespondencyjnych, była próbą chronienia życia i zdrowia Polaków.

Dziś przyzwyczailiśmy sie do pandemii. Rok walki z COVID-19 nas moralnie znieczulił, co niestety widać było na prezentacji raportu NiK ws. nieudanych wyborów korespondencyjnych sprzed roku. Obecnie na Polakach nie robi wrażenia 30 tysięcy zakażeń na dobę, dziesiątki tysięcy chorych w szpitalach i ponad pół tysiąca ofiar dziennie. Jednak rok temu wszyscy wirusa sie bali i nawet opozycja twierdziła, że koperty Polaków będą zabijać.

CZYTAJ DALEJ

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


CZYTAJ DALEJ

Jarosław Kaczyński: Polski Ład jest oparty o polskie wartości

2021-05-15 10:36

[ TEMATY ]

Kaczyński Jarosław

TVP INFO

Wszystko wskazuje na to, że kończy się pandemia, ale bez jej dogaszenia te wszystkie plany nie będą miały żadnego sensu - mówił w sobotę podczas prezentacji Polskiego Ładu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 • Będzie ustawa o jakości świadczeń lekarskich; Stworzymy Fundusz Modernizacji Szpitali
  • Mieszkanie lub dom bez wkładu własnego oraz pakiet dopłat dla rodzin
   • Emerytura i renta bez podatku do 2500 zł
   • Podnosimy kwotę wolną od podatku do 30 tys. PLN
   • Podwyższymy II próg podatkowy z 85 tys do 120 tys rocznie; zniesiemy umowy śmieciowe
   • Realizacja budynków jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2 bę-dzie możliwa jedynie na podstawie zgłoszenia
   • Wprowadzimy ustawę o rodzinnym gospodarstwie rolnym; opracujemy kodeks rolny

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję