Reklama

Aktualności

Papież Franciszek odwiedzi papieża Benedykta

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Aibdescalzo / wikimedia.org

W przyszłą sobotę, 23 marca Ojciec Święty Franciszek uda się do Castel Gandolfo, gdzie spotka się z papieżem-seniorem Benedyktem XVI i wraz z nim spożyje posiłek – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. W Watykanie podano plan najbliższych zajęć 265 Następcy św. Piotra.

W najbliższą niedzielę, 17 marca o godz. 10.00 papież Franciszek odprawi Mszę św. w watykańskiej parafii św. Anny, a o godz. 12.00 z okna swego biura w Pałacu Apostolskim przewodniczył będzie modlitwie „Anioł Pański”.

Reklama

W poniedziałek 18 marca o godz. 12.50 Ojciec Święty przyjmie na audiencji prezydent Argentyny, panią Cristinę Fernández de Kirchner.

We wtorek 19 marca o godz. 9.30 na placu św. Piotra papież Franciszek przewodniczył będzie Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat. Po jej zakończeniu złoży szaty liturgiczne w kaplicy Piety i przy Konfesji św. Piotra spotka się z szefami delegacji oficjalnych. Następnie spożyje obiad w Domu Świętej Marty.

W środę 20 marca o godz. 11.00 przyjmie delegacje bratnich Kościołów. Natomiast na piątek 22 marca zaplanowano na godz. 11.00 w Sali Królewskiej Pałacu Apostolskiego audiencję dla korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej.

Reklama

W sobotę 23 marca Ojciec Święty uda się śmigłowcem do Castel Gandolfo, gdzie spotka się z papieżem-seniorem Benedyktem XVI i wraz z nim spożyje posiłek.

W Niedzielę Palmową 24 marca papież Franciszek o godz. 9.30 będzie przewodniczył na placu św. Piotra procesji z palmami i uroczystej Eucharystii. O godz. 12.00 odmówi z wiernymi modlitwę „Anioł Pański”.

2013-03-16 10:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież u św. Marty: zdaje się, że Wielki Oskarżyciel wziął się za biskupów

[ TEMATY ]

Franciszek

screenshot/TV Vaticana

O wyzwaniach stojących przed biskupami w czasach obecnych, gdy wziął się za nich szatan, mówił Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Papież nawiązując do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Łk 6,12-19) podkreślił, że biskupi powinni być ludźmi modlitwy, pokory i być blisko powierzonych sobie ludzi.

Franciszek zauważył, że w czytanym dziś fragmencie Ewangelii mowa o tym, że Jezus spędził noc na modlitwie, następnie wybrał dwunastu apostołów – pierwszych biskupów - po czym zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie, aby być z ludem, przychodzącym, aby Go słuchać i być uzdrowionymi.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Młoda Polska Husaria

2021-09-28 20:27

[ TEMATY ]

ślubowanie

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie

Magdalena Lewandowska

28 uczniów włączonych zostało do społeczności Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie, gdzie dziś odbyło się ślubowanie klas pierwszych – jednej o profilu mundurowym, drugiej o profilu ratowniczym. Na uroczystości obecny był m.in. abp Józef Kupny, który przewodniczył Eucharystii.

W homilii ks. Marcin Werczyński, wychowawca i kierownik internatu KLO, przypomniał o sile i wyjątkowości polskiej husarii. I właśnie do nowych hufców husarskich przyrównał młodzież składającą ślubowanie: – Dzisiaj stanęliście po raz pierwszy w tej świątyni w nowych, czyściutkich mundurach. To wasze husarskie skrzydła, które mają wam przypominać, że jesteście dumą naszej ojczyzny, kwiatem naszego narodu, że jesteście tymi, którzy mają kształtować swoje serca, sumienia i umysły tak, aby Polska mogła cieszyć się lepszym jutrem. Bo to właśnie w waszych sercach jest zamknięta nasza nadzieja na lepsze jutro Polski i Kościoła!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję