Reklama

Aktualności

Watykan: Różaniec z papieżem Franciszkiem

[ TEMATY ]

papież

różaniec

Franciszek

BOŻENA SZTAJNER/NIEDZIELA

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dziś wieczorem Ojciec Święty będzie przewodniczył modlitwie różańcowej na placu św. Piotra, w związku z kończącym maj świętem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Na zakończenie różańca papież Franciszek wygłosi medytację, tłumacząc dlaczego Matka Boża jest ważna nie tylko dla całego Kościoła, ale także dla niego osobiście. Przy tej okazji przypomniano wybitny rys maryjny jego pontyfikatu. Było to widoczne między innymi, kiedy następnego dnia po swym wyborze na Stolicę Piotrową Ojciec Święty udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, by zawierzyć swoją posługę Maryi, Salus Populi Romani. Wieczorną modlitwę będzie transmitował na cały świat Watykański Ośrodek Telewizyjny (CTV).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2013-05-31 10:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież modlił się za pomagających rozwiązać problem ubóstwa i głodu wywołanego koronawirusem

O osobach dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 oraz tych, które myślą już o rozwiązywaniu problemów, z jakim będzie się trzeba zmierzyć w przyszłości pamiętał Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Transmitowały ją media watykańskie. W homilii Ojciec Święty nawiązał do tradycyjnego wspomnienia Matki Bożej Bolesnej w piątek przed Niedzielą Palmową i zachęcił do dziękczynienia za to, że zgodziła się być Matką.

W wprowadzeniu do liturgii papież zachęcił do modlitwy za osoby pomagające zmagać się z następstwami pandemii koronawirusa:
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

nowenna

Grzegorz Jakubowski / KPRP

Nowenna do odmawiania między 10 a 18 października przed wspomnieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki lub w dowolnym terminie.

Boże jedynie dobry i łaskawy, spraw przez nieskończone zasługi męki i śmierci Jezusa Chrystusa, Syna Twego, przez przyczynę Niepokalanej Maryi Dziewicy i wszystkich Świętych, a szczególnie Błogosławionego księdza Jerzego, abym dostąpił łaski, o którą proszę (przedstawić swoje prośby).
CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Caritas Europa: „Dilexi te” jest ważnym wskazaniem dla pracy Caritas

2025-10-10 13:14

[ TEMATY ]

Adhortacja Dilexi te

Caritas Europa

ważne wskazanie

Caritas Polska

Caritas Polska

Caritas Polska

Przewodniczący Caritas Europa, ks. Michael Landau, pochwalił ogłoszoną 9 października adhortację apostolską papieża Leona XIV „Dilexi te” jako ważny wskaźnik dla praktycznej pracy Caritas.

Ukazując, jak „wielowymiarowe” jest dziś ubóstwo i jak walka z nim wiąże się z całościowym rozwojem człowieka i zachowaniem jego godności, papież Leon XIV nadaje również ważny impuls współczesnej pracy Caritas: „Musimy stawić czoła ‘starym’ potrzebom, które wciąż istnieją w Austrii i Europie. Ważne jest również, aby dziś dostrzegać nowe potrzeby - wykraczające poza kwestie czysto materialne: na przykład ciche cierpienie w samotności” - stwierdził ks. Landau.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję