Reklama

Muzyka w słusznej sprawie

W amfiteatrze w Ustroniu, 29 maja fundacja św. Antoniego zorganizowała koncert charytatywny. W jego programie znalazł się występ Miejskiej Orkiestry z Kalet oraz Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Bytomia. Muzycy tej ostatniej formacji, wraz z wolontariuszami od św. Antoniego, wzięli udział we Mszy św. w parafialnym kościele Chrystusa Króla w Ustroniu Zawodziu.
W trakcie koncertu w amfiteatrze obydwie orkiestry zaprezentowały się w repertuarze rozrywkowym. Wśród utworów znalazły się m.in. tak znane filmowe szlagiery, jak choćby z komedii „Blues Brothers”. Bilet wstępu, jaki uprawniał do wejścia na koncert, kosztował 10 zł i był „cegiełką” przeznaczoną na działalność statutową fundacji. Płatna wejściówka nie dotyczyła dzieci. - Wolontariuszem jestem z potrzeby serca. Pomagam tym, którzy znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej, po to, ażeby ulżyć im w ich niedoli. Swoją działalność w fundacji rozpoczęłam, gdy byłam jeszcze osobą czynną zawodowo. Będąc pedagogiem szkolnym wiedziałam, komu ta pomoc jest rzeczywiście potrzebna. Swoją wiedzę wykorzystałam później w działalności na rzecz fundacji - mówi wolontariuszka, Maria Pietrzykowska.
Na terenie Ustronia fundacja św. Antoniego zajmuje się wydawaniem ciepłych posiłków osobom potrzebującym oraz organizowaniem wyjazdów dzieci z niezamożnych rodzin na wakacyjny wypoczynek. Pomaga także Kościołowi na Wschodzie oraz wypożycza sprzęt rehabilitacyjny. Duchowym opiekunem wolontariuszy jest emerytowany kapłan, ks. Leopold Zielasko.
- W niedzielę 12 czerwca przypada święto patronalne fundacji. Dla członków fundacji to szczególnie ważny dzień. Przychodzą wtedy na Mszę św., a po niej rozdają chleby św. Antoniego. Osoby obdarowane tymi bochenkami, jeżeli tylko czują taką potrzebę, składają datki na rzecz ubogich i potrzebujących. Ta tradycja ma już w parafii ładnych parę lat - mówi ks. Tadeusz Serowtka, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Ustroniu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uroczystość ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze

2022-12-06 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

grudzień

niepokalane poczęcie NMP

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa w obronie życia dzieci poczętych, nieszpory, a po nich „procesja światła”, akt zawierzenia i „hołd z kwiatów” złożą się na obchody na Jasnej Góry uroczystości ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzone 8 grudnia. Tego dnia minie także 69. rocznica Apelu Jasnogórskiego.

W południe, w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie Msza św. o radość życia dla każdego człowieka oraz o nawrócenie dla tych, którzy daru życia nie szanują. O tym, że „życie dziecka zaczyna się pod sercem matki” przypomną też słowa bł. ks. Popiełuszki wyryte na dzwonie „Głos Nienarodzonych”. Podobnie jak rok temu, każdy kto opowiada się za życiem może w niego symbolicznie uderzyć, by dać „swój głos tym, którym się go odbiera i budzić sumienia innych”.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Skromniejsza zbiórka żywności

2022-12-06 15:55

archiwum Caritas AK

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

Zbiórkę żywności zorganizował m.in. Parafialny Zespół Caritas parafii św. Katarzyny w Nowym Targu

    W prawie 60 sklepach na terenie archidiecezji krakowskiej w piątek i sobotę 2 i 3 grudnia odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas.

    Przeprowadzali ją wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas i Zespołów Charytatywnych przy pomocy młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję