Reklama

Rodzina

"Familijni" - dla rodziców i dzieci

Projekt „Familijni” powstał w odpowiedzi na potrzeby ludzi młodych. O ile udział i współtowarzyszenie rodziców, wychowawców i pedagogów w procesie standardowej edukacji jest oczywisty, o tyle przygotowanie do samodzielnego życia jest poważnym wyzwaniem innego rodzaju.

[ TEMATY ]

rodzina

MAIKA

Mat.prasowy

Towarzyszenie młodzieży jest ważne, ponieważ mają oni swoje plany i marzenia, które są najczęściej związane z rozwojem ich osobowości. Chcą rozwijać swoje talenty sportowe, artystyczne czy naukowe. Marzą o karierze, która da im dostatnie życie. Jednak standardowa edukacja nie sprzyja pogłębianiu umiejętności interpersonalnych. Są one niezbędne w odpowiedzi na pragnienia związane z poznaniem wymarzonego partnera, założeniem rodziny czy posiadaniem dzieci.

Projekt „Familijni” ma być pomocą w drodze do założenia rodziny i tworzenia bliskich relacji. Ten projekt jest tak stworzony, by dzieci i młodzież zdobywały odpowiednie umiejętności i wiedzę

w procesie kształtowania swoich postaw. To wszystko będzie owocowało za kilka lub kilkanaście lat, jednak nie wydarzy się to bez udziału rodziców, nauczycieli czy pedagogów. Właśnie, dlatego, projekt ma oddziaływać dwutorowo. Z jednej strony pokazuje rodzicom, opiekunom czy wychowawcom jak mogą pomóc młodym ludziom w budzeniu i rozwijaniu właściwych postaw. Z drugiej angażuje młodzież do tego, by sama w sobie kreowała odpowiednie zachowania i nawyki.

Konspekty i przyjazne nagrania filmowe wchodzące w skład projektu „Familijni” są dostosowane do wszystkich jego odbiorców. Pierwsze dwie części zostały przygotowane tak, by wychowawca mógł je wykorzystać w rozmowie z rodzicami. Zawierają one treści dotyczące planowego i świadomego procesu wychowania dziecka, z uwzględnieniem własnego przykładu. Zachęcają również rodziców i wychowawców do obserwowania dzieci pod kątem rozwijających się u nich cech charakteru. Ma to niezwykle istotne znaczenie, zwłaszcza w czasie dojrzewania i może w wyrobieniu dobrych nawyków. Z kolei trzecia i czwarta część ukierunkowane są na rozmowę z młodzieżą. Treści te pomagają uświadomić młodym ludziom, jakie cechy są potrzebne do budowania właściwych relacji oraz pokazują pozytywne strony posiadania dzieci w rodzinie. Odpowiednio dobrane materiały filmowe pobudzają do refleksji. Dzięki aktywnemu uczestnictwu, młodzież sama dojdzie do odpowiednich wniosków. Powyższe materiały dzięki profesjonalnemu przygotowaniu oraz zawartych w nich: rzetelnej wiedzy i życiowych przykładów, z pewnością będą nieocenioną pomocą dla wszystkich, którym zależy na harmonijnym i odpowiedzialnym przygotowaniu młodych ludzi do dorosłego życia.

Reklama

Projekt „Familijni” nie posiada charakteru naukowego. Ma stanowić raczej inspirację dla rodziców i ich dzieci oraz pomoc dydaktyczną dla osób pracujących z młodzieżą, w tak wrażliwej materii jak budowanie relacji międzyludzkich i zakładanie rodziny. W związku z tym, w jego tworzeniu brały udział osoby merytorycznie przygotowane, które posiadają praktyczne doświadczenia w przedmiotowym temacie.

Poniżej wywiad przeprowadzony w ramach projektu z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg:

2020-12-30 13:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ekologiczna Agencja Informacyjna wystartowała

W trwającym roku „Laudato si” rozpoczyna działalność Ekologiczna Agencja Informacyjna EKOMAIKA, której celem jest rozwijanie postawy poszanowania świata natury jako dzieła stworzenia pochodzącego od Boga.

Inauguracja EKOMAIKI odbyła się podczas konferencji prasowej poświęconej kończącemu się rokowi „Laudato si” (20 V 2020 - 24 V 2021), który został ogłoszony z okazji piątej rocznicy tej ważnej encykliki papieskiej.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj biskup, wyznawca

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

pl.wikipedia.org

Czy wiesz, że...

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do działań na rzecz pokoju

2022-12-07 12:10

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Do działania na rzecz pokoju, zwłaszcza na Ukrainie, pamiętając o straszliwych zbrodniach, jakich dopuszczali się Niemcy na obywatelach polskich narodowości żydowskiej zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję