Reklama

Niedziela Wrocławska

Na Dworcu PKP z Panem Jezusem 24/7. Dołącz do Straży Honorowej

W środę popielcową o godz. 15:00 w kaplicy pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Dworcu Głównym we Wrocławiu sprawowana będzie Msza święta, która rozpocznie nieustającą adorację Najświętszego Sakramentu.

2021-02-04 19:25

ks. Łukasz Romańczuk

Ołtarz adoracji w kaplicy na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu

Ołtarz adoracji w kaplicy na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu

Inicjatorem akcji modlitewnej jest ks. Jan Kleszcz, proboszcz parafii pw. św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego oraz kapelan kolejarz. W inicjatywie pomaga wikariusz tejże parafii ks. Arkadiusz Krzeszowiec.

- Chcemy do wspólnej modlitwy zaprosić wspólnoty, siostry zakonne, księży, osoby prywatne, dzieci, młodzież - wszystkich, którzy chcą trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem - mówi ks. Arkadiusz.

Reklama

Z racji tego, że adoracja będzie odbywać się 24 godziny przez 7 dni w tygodniu potrzeba pokaźnej grupy osób chcących się zaangażować w to dzieło.

- Postanowiliśmy stworzyć Straż Honorową Najświętszego Sakramentu. Chcemy, aby co najmniej jedna osoba trwała na modlitwie 1 h. Gdy popatrzymy sobie na cały miesiąc - potrzebnych jest ok. 750 osób - wylicza ks. Krzeszowiec.

Zapisy do Straży Honorowej rozpoczęły się niedawno. Powoli zgłaszają się osoby chętne, które chcą włączyć się w akcję modlitewną. - Stworzony został specjalny formularz. Wypełniając go, zgłasza się chęć modlitwy w danym terminie. Można zapisać się na jedną godzinę w miesiącu lub więcej. Wypełnienie jednego formularza jest równoznaczne z zadeklarowaniem jednej godziny w miesiącu. Jest też numer telefon pod który można się zapisać do Straży. (+48 502552015) - mówi wikariusz parafii na wrocławskim Brochowie.

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikWielkopostny: Rozważanie słowa Bożego

2021-02-23 22:00

[ TEMATY ]

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

Żaden znak nie będzie nam dany? Czekamy na próżno? O czym tak naprawdę mowa w dzisiejszej Ewangelii?

Ewangelia (Łk 11, 29-32)

CZYTAJ DALEJ

Kiedy obowiązuje post?

Niedziela płocka 9/2003

Bożena Sztajner

Moi rodzice opowiadali mi, że kiedyś w okresie Wielkiego Postu wypalano nawet garnki, żeby nie została w nich ani odrobina tłuszczu. Dziś praktyka postu w Kościele jakby złagodniała. Przykazanie kościelne mówi o czasach pokuty, ale pozostaje problem, jak rozumieć te "czasy pokuty". Czy 19 marca, w czasie Wielkiego Postu, można zawrzeć sakrament małżeństwa z weselem? Czy w piątek można iść na dyskotekę? Czy w Adwencie można się bawić? Czy post nadal obowiązuje w Kościele?

CZYTAJ DALEJ

Czarnek: Dziś wszyscy patrzą na świat nauki i oczekują od naukowców rozwiązania problemów

Dziś wszyscy patrzą na świat nauki i oczekują od naukowców z całego świata, w tym również od naukowców z Polski, rozwiązania problemów, w których cały świat się znalazł – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas uroczystej gali XI edycji programu LIDER.

W programie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznaje pieniądze młodym naukowcom na realizację innowacyjnych pomysłów i tworzenie zespołów badawczych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję