Reklama

Niedziela Wrocławska

Młodzi w drodze do... Lizbony przez Henryków [Aktualizacja - 15:30]

W ramach przygotowań do ŚDM w Lizbonie, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprosiło do wyruszenia w drogę.

ks. Łukasz Romańczuk

- Zapraszamy was do wyruszenia w "drogę z Maryją". Dziś sobota, dzień, w którym szczególnie wspomina się Matkę Bożą i to właśnie ją chcemy zaprosić do naszej wspólnej drogi do Henrykowa - mówił ks. Zbigniew Kowal, do niedawna diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Zanim młodzi wyruszyli w drogę, pomodlili się dziesiątką różańca z dopowiedzeniami, a także otrzymali zadanie odrysowania swoich stóp na specjalnie przygotowanym papierze. Każdy z uczestników otrzymał także pamiątkową ŚDMową przypinkę oraz kartkę zawierającą jedno z trzech pytań: "Co niosę? Za co dziękuję?", "Co widzę?"

W czasie drogi młodzi zatrzymali się przy Sanktuarium NMP Matki Bożej Różańcowej w Nowolesiu. W czasie nawiedzenia kościoła proboszcz parafii - ks. Janusz Prejzner opowiedział historię miejsca i obrazu Matki Bożej. Następnie młodzi się na polanie, gdzie znajduje się ryba, na wzór tej z Lednicy. Tam przygotowana została wspólna integracja, którą prowadził ks. Piotr Rozpędowski. W dalszej części młodzi zostali podzielenie na małe grupy, aby mogli wspólnie odpowiedzieć na pytania "Co niosę? Za co dziękuję?", "Co widzę?". Po dzieleniu słowem wspólnie odczytano fragment Ewangelii wg św. Łukasz o Nawiedzeniu św. Elżbiety, oraz wszyscy przeszli przez rybę. Następnie wszyscy wyruszyli w dalszą drogę do Henrykowa. 

Reklama

O godz. 15:00  rozpoczęła się planowana Msza św. kościele w Henrykowie. Przewodniczył jej ks. Krzysztof Deja -.  dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie. W homilii poruszony został aspekt spotkania. Na początku przywołana została obecna sytuacja pandemiczna i ograniczenie spotkań, co powoduje pragnienie obecności drugiego człowieka. Przeczytana chwilę wcześniej fragment ewangelii o "Nawiedzeniu św. Elżbiety przez Maryję" jest ukazaniem spotkania międzypokoleniowego. 

W dalszej części poruszony został relacji - Zastanówcie się, jak często odwiedzacie członków waszej rodziny? Czy potraficie odwiedzić ich tak bez okazji, bez celu? Czy jesteście otwarci na rodziców, rodzeństwo? Dzisiejsze spotkanie to nauka otwarcia na drugiego człowieka, a nie zamykanie się na bliźniego. Potrzeba nam dzisiaj wychodzenia z własnego egoizmu i zamknięcia, aby nieść drugiemu człowiekowi radość, tak jak Maryja niosła nią Elżbiecie. Musimy cieszyć się ze spotkania z innymi ludźmi - mówił ks. Deja. 

GALERIA ZDJĘĆ

2021-06-19 09:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Błagam i proszę, niech w październiku zapełnią się ławki w kościele na nabożeństwach różańcowych

2022-10-03 07:30

[ TEMATY ]

różaniec

o. Leon Knabit

Piotr Drzewiecki

Październik to miesiąc różańcowy, więc i my dzisiaj o różańcu.

Na początku warto przypomnieć, że jest to modlitwa, która przyszła z samego nieba. Wysłannik Boga, archanioł Gabriel zwrócił się do Maryi z Nazaretu: Zdrowaś (Bądź pozdrowiona) Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą błogosławiona jesteś między niewiastami i (błogosławion owoc żywota Twojego – to św. Elżbieta). Kościół dodał do tego Imię Jezus oraz gorące wezwanie: święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej, amen. Modlitwę tę rozpowszechnili dominikanie ustalając, że przy odmawianiu Zdrowasiek będziemy z nimi łączyli rozważanie tajemnic z życia Chrystusa – radosnych, bolesnych i chwalebnych. Każdą tajemnicę rozpoczynano Modlitwą Pańską, a więc znów głos z nieba, bo od samego Pana Jezusa, a kończono dziesiątek uwielbieniem Trójcy świętej. Tak jest do dzisiaj.

CZYTAJ DALEJ

Mszą świętą rozpoczęli nowy rok akademicki

2022-10-03 08:53

[ TEMATY ]

Zielona Góra

UZ

Uniwersytet Zielonogórski

Katarzyna Krawcewicz

W kościele pw. św. Józefa w Zielonej Górze 2 października odprawiona została Msza święta inaugurująca nowy rok akademicki na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Z wykładowcami i studentami modlił się bp Adrian Put. - Wszystkim pracownikom nauki, wszystkim studentom życzę odwagi w poszukiwaniu prawdy, w poszukiwaniu odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące naszej kondycji, naszej przeszłości i przyszłości – podkreśla biskup.

CZYTAJ DALEJ

Komunikat ws. aktualnego statusu ks. Daniela Galusa oraz kierowanej przez niego grupy wiernych

2022-10-03 15:26

[ TEMATY ]

Ks. Daniel Galus

Red.

Wobec ostatnich wypowiedzi ks. Daniela Galusa, a zwłaszcza wobec informacji o rzekomym zawieszeniu przez Stolicę Apostolską kar i decyzji wobec niego, Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje i przypomina:

1. Ks. Daniel Galus został ukarany karą suspensy, czyli zawieszenia w prawie do wykonywania posługi kapłańskiej, sprawowania sakramentów i sakramentaliów, głoszenia Słowa Bożego oraz używania stroju duchownego. W przewidzianym terminie ks. Galus nie złożył rekursu (odwołania), wobec czego kary stały się prawomocne i obowiązujące. Karę wymierzono zgodnie z normami prawa kanonicznego oraz stosownie do wytycznych przekazanych przez ówczesną Kongregację ds. Duchowieństwa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję