Reklama

Polska

“Katecheza 2.0: czyli jak wychować młodzież w zwariowanym świecie?” - akcja zrzutka

“Katecheza 2.0” to profesjonalny i nowatorski program multimedialny ułatwiający wychowywanie młodzieży w duchu chrześcijańskim, przeznaczony dla rodziców oraz osób pracujących z młodzieżą. Dostarcza nowoczesne narzędzia wspierające wychowanie młodzieży w wieku 12-16 lat w duchu katolickim.

[ TEMATY ]

Katecheza 2.0

Mat.prasowy

“Mamy pomysł na to, jak w dzisiejszych zwariowanych czasach, pomóc rodzicom i katechetom w wychowywaniu młodzieży w duchu katolickim. Wykorzystujemy nowoczesny język i technologię, multimedia, muzyk, filmy oraz przede wszystkim - świadectwa naszych gości - aby trafić do młodzieży z pozytywnym przekazem” - stwierdzają autorzy projektu.

Rodzice korzystający korzystający z “Katechezy 2.0” mogą łatwiej i skuteczniej:

Reklama

> rozwijać wiarę swoich dzieci

> pokazywać im wartościowe treści (filmy, muzykę i teledyski)

> odpowiadać na trudne pytania, jakie często stawia młodzież

Reklama

> budować dobre relacje ze swoimi dorastającymi dziećmi

> utrwalać przekazane im wartości na resztę życia

Czym jest “Katecheza 2.0”?

> multimedialne materiały - filmy, muzyka, teledyski, zadania interaktywne dla młodzieży, gotowe scenariusze lekcyjne, zestawy profesjonalnych metod i narzędzi wspierających wychowanie rodzinne i nauczanie katechetyczne

> nowoczesna platforma e-learningowa - która służy rodzicom i katechetom do prezentowania wybranych treści swoim podopiecznym zarówno w domu, jaki w klasie (oraz w ramach nauczania zdalnego lub hybrydowego)

> zespół zaangażowanych osób - projekt współtworzą rodzice, osoby pracujące z młodzieżą, pedagogowie oraz młodzi ludzie, którzy dzielą się swoim świadectwem; twórcy programu bazują na własnych (czasem trudnych) doświadczeniach, ale też specjalistycznej wiedzy teologicznej, profilaktycznej i pedagogicznej.

Do tej pory autorzy projektu stworzyli już kilkanaście materiałów filmowych - lekcji multimedialnych, bonusów, teledysków, a nawet trzydniowe rekolekcje wielkopostne w zdalnej formie wideo, w których uczestniczyło niemal 1000 rodzin, parafii i szkół z całej Polski. Wszystkie udostępniane treści są darmowe i znajdują się na platformie www.katechezadwazero.pl - która skupia już 3 500 zarejestrowanych użytkowników. Jednak produkcja materiałów i koszty utrzymania platformy, są na tyle wysokie, że dalsze trwanie projektu staje pod znakiem zapytania. Koszt produkcji jednego odcinka sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych (na tę kwotę składają się m. in. koszty sprzętu, montażu, aktorów, operatorów czy udźwiękowienia). Dlatego autorzy postanowili zwrócić się o pomoc do darczyńców za pośrednictwem znanego portalu crowdfundingowego - zrzutka.pl.

Wesprzeć projekt “Katecheza 2.0” (oraz dowiedzieć się o nim więcej) można pod adresem ZRZUTKA

“Dzięki akcji zrzutkowej zamierzamy stworzyć spójny i kompletny program zawierający 14 pełnych lekcji multimedialnych, na które składają się filmy edukacyjne, utwory muzyczne wraz z teledyskami, materiały dydaktyczne oraz bonusy, które - za pomocą naszej platformy www.katechezadwazero.pl - trafią do młodych ludzi w całym kraju. Serdecznie zachęcamy do wsparcia projektu oraz dzielenia się informacją o naszej akcji” - mówi Piotr Szwędrowski - współautor projektu.

2021-06-24 12:20

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczęły się największe rekolekcje w ramach nauki zdalnej

[ TEMATY ]

Katecheza 2.0

Ponad 850 szkół zgłosiło udział swoich podopiecznych w nowatorskich rekolekcjach on-line. Trzy materiały rekolekcyjne będą sukcesywnie publikowane od dziś (22 marca) do środy (24 marca), ale będzie można je obejrzeć także w późniejszym czasie.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu edukacyjnego “Katecheza 2.0”, który od maja zeszłego roku oferuje darmowe materiały wideo wspierające nauczanie religii. Nauczyciele nadal mogą zgłosić swój udział w rekolekcjach: Zobacz

CZYTAJ DALEJ

Ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach „Beatyfikacja33”

2021-07-26 17:39

[ TEMATY ]

beatyfikacja

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

matka Elżbieta Czacka

Beatyfikacja33

Beatyfikacja.info

„To nie pierwsze rekolekcje w takiej formule. Powstały w oparciu o organizowane wcześniej rekolekcje „Oddanie33”, przez które przeszło łącznie ponad 500 tysięcy osób z całej Polski. Są więc sprawdzonym narzędziem duszpasterskim – mówi ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Bernadeta Kruszyk: Już niebawem, 6 sierpnia, rozpoczną się ogólnopolskie rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nazwę łatwo zapamiętać „Beatyfikacja33”. Dlaczego 33?

CZYTAJ DALEJ

Papież: głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka

2021-07-26 18:31

[ TEMATY ]

głód

papież Franciszek

prawa człowieka

Grzegorz Gałązka

Głód na świecie jest zbrodnią przeciwko prawom człowieka – napisał papież Franciszek w przesłaniu do sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa.

Odczytał je sekretarz ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej abp Paul Gallagher podczas inauguracji trzydniowego spotkania będącego przygotowaniem do oenzetowskiego szczytu na temat systemów dystrybucji żywności. Spotkanie odbywa się w siedzibie FAO w Rzymie, zaś szczyt zaplanowano na wrzesień w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję