Reklama

Niedziela Częstochowska

Profesję wieczystą u wieluńskich bernardynek złożyła s. Faustyna Kopińska

W kościele klasztornym sióstr Bernardynek w Wieluniu s. Faustyna Kopińska złożyła na ręce matki przełożonej wieczystą profesję zakonną.

[ TEMATY ]

Wieluń

siostry bernardynki

Zofia Białas

Eucharystię z ceremonią złożenia profesji poprzedziło błogosławieństwo matki na dalszą drogę życia z Bogiem oraz procesyjne wprowadzenie „oblubienicy” do kościoła. W kościele uczestników uroczystości przywitał kapelan sióstr ks. senior Andrzej Walaszczyk.

Mszy św. przewodniczył o. Tytus Fułat, asystent Federacji Sióstr Bernardynek w Polsce.

Reklama

– Śluby wieczyste siostry Faustyny to jej zgoda na życie w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie oraz na życie w klauzurze, w duchu rad ewangelicznych i konstytucji zakonnych. Sensem jej życia będzie Bóg, który jest Miłością. Miłość Boża różni się od miłości ludzkiej – powiedział w homilii.

– Pan Jezus mówił do swoich uczniów: „Miłujcie się, ale tak jak Ja was umiłowałem”. Miłość Boża nigdy się nie kończy. Nie załamuje się, gdy w życiu pojawią się problemy, gdy dotknie krzyż choroby i cierpienia. Taka miłość nie ucieka przed krzyżem, ale umacnia się pod jego wpływem – podkreślił.

– Siostro Faustyno, nie lękaj się Bożej miłości. Dziś głęboko się w niej zanurz, Jej powierzaj wszystkie swoje rozterki i niepokoje, a pomocą niech ci będzie Matka Najświętsza – mówił o. Fułat.

Reklama

Po liturgii słowa rozpoczął się bogaty w symbolikę obrzęd profesji wieczystej. Podczas śpiewu Litanii do Wszystkich Świętych s. Kopińska modliła się, leżąc krzyżem. Następnie włożyła swoje dłonie w ręce matki przełożonej i złożyła profesję wieczystą.

Po przysiędze siostra otrzymała obrączkę – znak zaślubin z Jezusem, koronę cierniową na znak zanurzenia się w Jego męce oraz świecę – światło Chrystusa. W modlitwie konsekracyjnej siostra została ofiarowana na wyłączność Bogu.

2021-08-16 10:49

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uroczystości religijno-patriotyczne w dniu 15 sierpnia

[ TEMATY ]

Wieluń

Zofia Białas

Dzień 15 sierpnia poświęcony Matce Bożej Wniebowziętej od kilku lat jest także świętem państwowym. W tym dniu wspominamy zwycięstwo wojsk polskich w „Bitwie Warszawskiej” 1920 roku nad wojskami rosyjskimi. Dzień ”Cudu nad Wisłą”, bo pod taką nazwą zapisane zostało wydarzenie w naszej historii, to dziś święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Dwa święta – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji ludowej Matki Bożej Zielnej, i święto Wojska Polskiego sprowadziły do kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP w Wieluniu wiernych na Mszę Świętą za Ojczyznę. Sprawował ją ks. kanonik Jarosław Boral – wicedziekan Dekanatu Matki Bożej Pocieszenia. W celebrze ks. Adam Sołtysiak – proboszcz parafii św. Józefa. W Eucharystii uczestniczyły poczty sztandarowe organizacji społecznych, obecni byli przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli, kombatanci, żołnierze i wszyscy wierni czciciele Matki Bożej Wniebowziętej. Organizatorami obchodów byli: Starosta Wieluński i Burmistrz Wielunia.

CZYTAJ DALEJ

PŚ w skokach - polska drużyna czwarta w Wiśle, triumf Austrii

2021-12-04 20:14

[ TEMATY ]

skoki narciarskie

PAP

Polscy skoczkowie narciarscy zajęli w Wiśle czwarte miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata. Zwyciężyła reprezentacja Austrii, która o zaledwie 0,3 punktu wyprzedziła ekipę Niemiec. Na trzeciej pozycji uplasowała się Słowenia.

Niemal do ostatniej chwili nie było pewne, czy zawody na skoczni im. Adama Małysza w ogóle się odbędą. Z powodu silnego wiatru odwołano serię próbną, natomiast w pierwszej konkursowej warunki cały czas się zmieniały. Na najlepsze spośród biało-czerwonych trafił Andrzej Stękała, który pokonał 129,5 m. Piotr Żyła skoczył na 120 m, Dawid Kubacki - na 119, a Kamil Stoch - na 117,5.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek podczas spotkania z uchodźcami: proszę, powstrzymajmy to pogrążanie się cywilizacji!

2021-12-05 12:20

[ TEMATY ]

Franciszek w Grecji i na Cyprze

PAP

O niewystarczającej pomocy uchodźcom i obojętności względem ich losu, jako przejawach kryzysu współczesnej cywilizacji, mówił papież Franciszek podczas wizyty w Ośrodku Przyjęcia i Identyfikacji (Reception and Identification Centre) na wyspie Lesbos.

W swoim przemówieniu papież Franciszek stanowczo mówił o niewystarczających wysiłkach i wciąż obecnych uprzedzeniach, związanych z przyjmowaniem uchodźców na terenie Europy. Przypomniał, że kryzys migracyjny to problem, który dotyczy całego świata i, że, o ile innym kryzysom związanym z pandemią, czy zmianami klimatycznymi udaje się powoli stawiać czoła, o tyle "wszystko wydaje się być straszliwie nieudane, jeśli chodzi o migracje". Zwrócił uwagę, że stawką podejmowanych działań jest nie tylko doraźna pomoc, ale zapewnienie pokojowej przyszłości świata, która wymaga zintegrowanych działań i pojednania z najsłabszymi. "Historia uczy nas, że zamknięcie i nacjonalizm prowadzą do skutków katastrofalnych" - przestrzegał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję