Reklama

Niedziela Wrocławska

Instytut Duchowości Karmel organizuje "survival karmelitański"

Wrocławski Instytut Duchowości Karmel wznowił działalność po wakacyjnej przerwie. Karmelici Bosi przy ul. Ołbińskiej przygotowali ciekawy program spotkań.

ks. Łukasz Romańczuk

o. Antoni Rachmajda

o. Antoni Rachmajda

O. Antoni Rachmajda OCD, dyrektor Instytutu zapowiada duże zmiany. - Oprócz wykładów wprowadzamy trzy nowe formy spotkań teoretyczno-praktycznych: Szkołę Modlitwy Karmelu Terezjańskiego (SeMKaT), spotkania dla kobiet i mężczyzn oraz survival karmelitański – wyjaśnia zakonnik.

SeMKaT jest szczególną formą rekolekcji, w trakcie której uczy się, co duchowość Karmelu ma do przekazania na temat modlitwy. To szczególne zanurzenie się w duchowość św. Teresy od Jezusa, która jest mistrzynią po drogach modlitwy. Najbliższe spotkanie SeMKaT-u odbędzie się 23 października o godz. 15.

W spotkaniach dla kobiet uczestnicy będą rozwijać refleksję nad kobietą, jej dzisiejszą kondycją w świetle nauki Kościoła oraz pochylać się nad świętością wrocławianki Edyty Stein ("Refleksje o kobiecie"), św. Teresy od Jezusa, i innych. Wykłady połączone będą z doświadczeniem uczestniczek różnych pokoleń i stanów i porównaniem z tym, co dzieje się wokół nas. - Spotkać się będziemy raz w miesiącu przy ul. Ołbińskiej 1, po Eucharystii o godz. 18. Dzień tygodnia jest jeszcze ustalany. Panowie będą się formować w grupie św. Rafała Kalinowskiego – informuje o. Rachmajda.

Reklama

Nową formą duszpasterstwa ma być „survival karmelitański". Karmelici zapraszają na spotkania w klasztorze i w terenie. Będą organizowane spotkania modlitewne, pielgrzymki, rajdy piesze, warsztaty prorodzinne, prozdrowotne, wyprawy po zioła i inne dobra cenne dla duszy i ciała.

Cały program wykładów można znaleźć na stronie internetowej wrocławskiego Instytutu Duchowości Karmel.

2021-10-05 21:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat ws. aktualnego statusu ks. Daniela Galusa oraz kierowanej przez niego grupy wiernych

2022-10-03 15:26

[ TEMATY ]

Ks. Daniel Galus

Red.

Wobec ostatnich wypowiedzi ks. Daniela Galusa, a zwłaszcza wobec informacji o rzekomym zawieszeniu przez Stolicę Apostolską kar i decyzji wobec niego, Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje i przypomina:

1. Ks. Daniel Galus został ukarany karą suspensy, czyli zawieszenia w prawie do wykonywania posługi kapłańskiej, sprawowania sakramentów i sakramentaliów, głoszenia Słowa Bożego oraz używania stroju duchownego. W przewidzianym terminie ks. Galus nie złożył rekursu (odwołania), wobec czego kary stały się prawomocne i obowiązujące. Karę wymierzono zgodnie z normami prawa kanonicznego oraz stosownie do wytycznych przekazanych przez ówczesną Kongregację ds. Duchowieństwa.

CZYTAJ DALEJ

Co skrywa obraz Jezusa Miłosiernego?

2022-10-04 21:49

[ TEMATY ]

Jezus Miłosierny

Adobe Stock

Wizerunek Jezusa Miłosiernego jest niezwykły z wielu powodów. Choćby dlatego, że jego współautorem jest sam Pan Jezus. Rozsławiony, za sprawą świętej siostry Faustyny, na całym świecie stanowi źródło nadziei i pociechy dla milionów ludzi w różnych zakątkach ziemi. Co jeszcze skrywa ten cudowny obraz? Zapraszamy do cyklu rozmów Katarzyny Supeł-Zaboklickiej z siostrą Rachelą Waszkiewicz ZSJM. Wywiad był nagrywany w Ostrówku, gdzie mieszkała św. Faustyna. Tym razem przyglądamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Co oznaczają dwa promienie? Jakie łaski kryją? Gdzie jest granica Bożego Miłosierdzia?

Katarzyna Supeł-Zaboklicka: Obraz Jezusa Miłosiernego, o którym rozmawiamy, przedstawia Jezusa, który wędruje, który chce nam towarzyszyć i ma uniesioną dłoń w geście błogosławieństwa. Serce Jezusa, z którego wypływa krew i wypływa woda. A właściwie my widzimy dwa promienie. Ten biały i czerwony. Nie wiem, czy to nie jest pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę, spoglądając na wizerunek Jezusa Miłosiernego.

CZYTAJ DALEJ

Bóg wciąż działa

2022-10-05 17:32

Renata Czerwińska

A jednak Bóg wciąż działa, a my jako dzieci Boże mamy być świadkami miłosierdzia - mówił bp Józef Szamocki podczas uroczystości ku czci św. Faustyny w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję