Reklama

Na filipińskich kortach

W dniach 5-7 sierpnia br. w Manili, stolicy Filipin, odbyły się III Międzynarodowe Mistrzostwa Księży w Tenisie. W turnieju uczestniczyli kapłani z 7 krajów świata, w tym bardzo liczna, bo 18-osobowa reprezentacja polskich księży z 8 diecezji. Zawody w grze pojedynczej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: do 45 lat, powyżej 45 lat i powyżej 60 lat. W grze deblowej była tylko jedna kategoria, ale suma wieku zawodników musiała przekraczać 80 lat. Polscy kapłani odnieśli wielki sukces, zwyciężając w dwóch kategoriach. W grupie zawodników powyżej 45 lat najlepszy okazał ks. Norbert Nowotny z diecezji opolskiej, który pokonał w finale organizatora turnieju – o. Fernando Suareza z Filipin. Na trzecim miejscu znalazł się ks. Kazimierz Piwowar z diec. przemyskiej. Najlepiej polscy księża zaprezentowali się w kategorii najstarszych – zdobyli wszystkie medale. Zwyciężył ks. Bogdan Przegaliński z diec. warszawskiej, który w finale wygrał z ks. Józefem Caputą z Krakowa. Na trzecim miejscu uplasowali się przedstawiciele diec. krakowskiej: ks. Józef Gwiazdoń i ks. Henryk Pyka. W grupie najmłodszych zawodników, jak również w grze deblowej dominowali gospodarze, którzy zdobyli wszystkie medale. Dodajmy, że gra podwójna jest specjalnością Filipińczykow, którzy wcześniej, z powodu dużej liczby uczestników, rozgrywali tylko turnieje deblowe.

Polscy kapłani mogli się przekonać o serdeczności i gościnności Filipińczyków, poznać ich kraj, kulturę i otwartość.

Dwa wcześniejsze międzynarodowe turnieje odbyły się w Krakowie. Kolejne mistrzostwa księży są planowane na rok 2015 w Rzymie, a w 2016 r. w Krakowie, bezpośrednio po Światowych Dniach Młodzieży.

Zapraszamy wszystkich kapłanów na XIV Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie, które odbędą się w dniach 8-10 września br. w Rychwałdzie k. Żywca.

2014-08-26 14:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

4 grudnia: wspomnienie św. Barbary – dziewicy i męczennicy

2022-12-04 08:29

[ TEMATY ]

św. Barbara

Domena publiczna

Chrześcijanie – katolicy łacińscy i wschodni oraz prawosławni – wspominają 4 (prawosławni, według kalendarza juliańskiego – 17) grudnia św. Barbarę, dziewicę i męczennicę. Mimo że należy ona do najpopularniejszych i najbardziej czczonych świętych, niewiele wiemy o jej życiu, a nawet nie mamy historycznych dowodów na to, że w ogóle istniała. Jej życiorysy opierają się bowiem głównie na legendach narosłych w ciągu wieków.

Jeden z przekazów mówi, że była ona córką bogatego kupca Dioskura, żyła w Nikomedii nad Morzem Marmara (dzisiejszy Izmit w płn.-zach. Turcji) i miała ponieść śmierć męczeńską w 306 r. za to, że mimo gróźb i ostrzeżeń nie chciała się wyrzec wiary w Trójcę Świętą. Dlatego często jest przedstawiana na ilustracjach na tle symbolicznej wieży więziennej o trzech oknach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję