Reklama

Kultura

Rozpoczyna się Festival Chrześcijańskie Granie 2012

Przegląd piosenki chrześcijańskiej, przyznanie nagród Złote Krążki oraz występy uznanych grup i solistów – złożą się na Festival Chrześcijańskie Granie 2012, który odbędzie się od 9 do 11 oraz 25 listopada w ośrodku „Dobre Miejsce” na warszawskich Bielanach.

9 i 10 listopada w „Dobrym Miejscu” przy ul. Dewajtis 3 na warszawskich Bielanach będzie się odbywał Mazowiecki Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej. Do udziału w nim zaproszono zespoły muzyczne z całej Polski (w składzie co najmniej 5-osobowym), działające w szkołach, placówkach kultury czy parafiach. Uczestnicy będą mogli występować w dwóch kategoriach: zespoły muzyczne/schole lub chóry. Teksty piosenek winny być związane z wartościami chrześcijańskimi i zgodne z katolicką nauką społeczną.

Reklama

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom przeglądu odbędzie się podczas koncertu finałowego na bożonarodzeniowym kiermaszu, 15 grudnia w "Dobrym Miejscu" (ul. Dewajtis 3) w Warszawie.

10 listopada o godz. 18.00 rozpocznie się gala Złote Krążki 2012, czyli uroczystość przyznania nagród dla przedstawicieli muzyki chrześcijańskiej. Złoty Krążek za debiut roku 2012 otrzyma zespół STRONA B. Nagrodę za Płytę roku 2011 otrzyma Arkadio. Z kolei Złotym Krążkiem za najlepiej sprzedającą się płytę w sklepie Chrześcijańskie Granie zostanie uhonorowany zespół LOVE STORY. Nagrodę specjalną od magazynu muzycznego i portalu "Gospel Box" otrzyma Mate.O.

Dzień później, 11 listopada w godz. 17-21 w "Dobrym Miejscu" trwać będzie Niedziela Uwielbienia. Jej głównym wydarzeniem będzie pokaz filmu pt. "Ja jestem" na temat fenomenu cudów eucharystycznych, dokonujących się na całym świecie, także w Polsce. Po projekcji będzie można wysłuchać świadectwa reżysera obrazu, Macieja Bodasińskiego. O godz. 19 w kaplicy Domu Rekolekcyjnego (wejście A) odbędzie się Eucharystia z modlitwą uwielbienia. Podczas Mszy św. zostaną zebrane ofiary pieniężne na wsparcie Radia Warszawa.

Reklama

Podsumowaniem festiwalu będzie koncert Antoniny Krzysztoń. Słynna piosenkarka zagra 25 listopada od godz. 18 w "Dobrym Miejscu" przy ul. Dewajtis 3. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz katolickiego Radia Warszawa - rozgłośnia od lat promuje muzykę chrześcijańską poprzez utwory i audycje emitowane na antenie.

"Po występie zapraszamy na spotkanie, na którym będzie można porozmawiać z Antoniną Krzysztoń, ks. Grzegorzem Walkiewiczem – dyrektorem Radia Warszawa, wziąć udział w charytatywnej aukcji gadżetów oraz napić się herbaty i zjeść pyszne ciasta" – informują organizatorzy koncertu.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu na stronie: festival.chrzescijanskiegranie.pl

Patronami medialnymi Festivalu Chrześcijańskie Granie 2012 są: Radio Warszawa, Katolicka Agencja Informacyjna, Muzyczne Dary, Gość Niedzielny, Niedziela, Gospel Box, Wielka Wola, Tolle.pl, Soli Deo, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Fronda.pl, Niezalezna.pl, Deon.pl, Opoka.org.pl Bosko.p, Uważam Rze.

2012-11-08 13:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzyczne atrakcje Sudeckiego Forum Inicjatyw

2021-08-24 12:40

Niedziela świdnicka 35/2021, str. IV

[ TEMATY ]

festiwal

muzyka

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Mała Armia Janosika

Mała Armia Janosika

Każdego wieczoru przez pięć kolejnych dni trwania Forum Inicjatyw Gospodarczych plac obok kościoła Chrystusa Króla w Głuszycy wypełniał się publicznością, dla której występowali artyści i gwiazdy estrady.

W sobotni wieczór 14 sierpnia podczas koncertu inauguracyjnego, na deskach głuszyckiego amfiteatru wystąpiła Mała Armia Janosika. Ten zespół folklorystyczny zainspirowany kulturą góralską nazywany jest również Największą Góralską Kapelą w Polsce. Gromadzi dzieci i młodzież z Raby Wyżnej i okolic, których łączy zamiłowanie do muzyki regionalnej, kultury i tradycji regionu Podhala. Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 r. utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich. Do Głuszycy przyjechały trzy autokary młodych artystów, blisko 150-osoba grupa dzieci i młodzieży i rodziców, zjednała sobie sympatię publiczności, która tego wieczoru wysłuchała kompilacji podniosłego i patetycznego tonu z autentycznością, barwnością i charyzmą folkloru podhalańskiego. Energia muzyki góralskiej i utwory rozrywkowe przeplatane były z pieśniami papieskimi i patriotycznymi, w folkowej, ludowej i nowoczesnej aranżacji. Wszystko to okraszone homiliami, sentencjami i wierszami pozwoliło przywołać wspomnienia związane z św. Janem Pawłem II.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję