Reklama

„Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się”

Niedziela przemyska 49/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pod takim hasłem w dniach 12-14 listopada br. w Kraczkowej odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne. Prowadzącymi byli Anna i Wilhelm Iwaneccy z Siemianowic Śląskich oraz ks. Zbigniew Suchy z Przemyśla. Posługę animatorki muzycznej pełniła Grażyna Winiarz. Swój wkład w rekolekcje włożyli także tutejsi duszpasterze Kręgów Rodzin - proboszcz ks. Mieczysław Bizior i wikariusz ks. Łukasz Pałacki.
W rekolekcjach uczestniczyło ok. 150 osób m.in.: z Łańcuta, Rzeszowa, Albigowej, Woli Rafałowskiej, Handzlówki, Wysokiej, Malawy, Gwizdowa, Soniny, Husowa, Giedlarowej, Rogóżna, Leżajska, Rakszawy, Bud Łańcuckich, Sarzyny, Bialobrzeg i Kraczkowej.
Celem głównym ORAR-u jest osobiste przyjęcie Jezusa jako swego Pana i Zbawcy. Do tego aktu przygotowały nas konferencje dotyczące czterech praw życia duchowego, rozmowy ewangeliczne i wspaniałe homilie głoszone przez ks. Zbigniewa Suchego w czasie Mszy św. Głębokim przeżyciem była dla wszystkich prowadzona w sobotni wieczór modlitwa wstawiennicza. Każdy mógł anonimowo napisać swą intencję, prosząc o modlitwę całą wspólnotę. Wielu uczestniczących w modlitwie podjęło konkretne zobowiązania w przedstawionych prośbach. O tym jak Pan Jezus działa i uzdrawia przekonaliśmy się słuchając świadectw wyzwolenia z nałogu alkoholizmu, które składali: Bronisława, Krystyna i Krzysztof, Zbigniew i Krystyna.
Na zakończenie rekolekcji cała wspólnota uczestniczyła we Mszy św. w parafialnym kościele.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krzyż nawraca Francuzów. Piszą o tym do biskupów, prosząc o chrzest

2025-04-18 12:18

[ TEMATY ]

krzyż

chrzest

Francja

nawrócenie

Adobe Stock

To Chrystus ukrzyżowany przyciąga dziś nowych ludzi do Kościoła we Francji - uważa bp Matthieu Rougé, ordynariusz podparyskiej diecezji Nanterre. Na łamach dziennika La Croix odnosi się do bezprecedensowych osiągnięć Kościoła nad Sekwaną: gwałtownego wzrostu liczby chrztów dorosłych, tłumów na liturgiach Środy Popielcowej i Niedzieli Palmowej, rekordowego udziału paryskich licealistów w pielgrzymce do Lourdes.

Bp Rougé uważa, że osiągnięcia te są nie tyle rezultatem apostolskich inicjatyw kapłanów i wiernych, co dziełem samego Boga, po prostu łaską. Spełnia się to, co zapowiedział sam Jezus: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”.
CZYTAJ DALEJ

Abp Galbas: w miłości nie ma handlu; nie chodzi w niej o utarg, ale o wielkoduszność

2025-04-17 21:37

[ TEMATY ]

Warszawa

Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej

Abp Adrian Galbas

BP Episkopatu

Abp Adrian Galbas

Abp Adrian Galbas

Sprawiedliwość nie może być ostatnim zawołaniem chrześcijan. Od niej ważniejsza jest miłość do ostatniego tchnienia – powiedział abp Adrian Galbas podczas liturgii Wieczerzy Pańskiej w archikatedrze warszawskiej. Podkreślił, że w miłości nie ma handlu, ale chodzi o wielkoduszność.

W Wielki Czwartek metropolita warszawski abp Adrian Galbas przewodniczył wieczorem mszy Wieczerzy Pańskiej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.
CZYTAJ DALEJ

Liturgia Męki Pańskiej. Na krzyżu zajaśniała potęga miłości Chrystusa

2025-04-18 22:23

Paweł Wysoki

W Wielki Piątek Liturgii Męki Pańskiej w archikatedrze lubelskiej przewodniczył bp Adam Bab. W homilii podkreślił, że Chrystus, wywyższony na krzyżu, zdobywa serca ogromem swojej miłości.

Przywołując fragment z Ewangelii wg św. Jana: „Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16) powiedział, że mimo ludzkiej niewierności, Bóg pozostał wierny swojej pierwotnej miłości. – Z tej miłości powstał świat i z tej miłości został stworzony człowiek, a Chrystus przyniósł grzesznemu światu dobrą nowinę: miłość Boga nie ustała. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia. Chociaż przeszedł przez świat dobrze czyniąc, został ukrzyżowany. Pozwolił dać się zabić, ale nie pozwolił się uśmiercić; uczynił ze swojej śmierci ofiarę, aby ci, którzy mu śmierć zadają, zostali ocaleni ze swojego grzechu – nauczał. – Na krzyżu zajaśniała potęga miłości Chrystusa – podkreślił.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję