Reklama

Aspekty

25-lecie sakry biskupiej bp. Stefana Regmunta

Bp Stefan Regmunt 5 stycznia świętował 25-lecie sakry biskupiej. Uroczysta Msza św. z okazji jubileuszu, z udziałem arcybiskupów, biskupów i zaproszonych gości, odbyła się w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

[ TEMATY ]

jubileusz

bp Stefan Regmunt

Kamil Krasowski

Bp Stefan Regmunt świętuje 25-lecie sakry biskupiej

Bp Stefan Regmunt świętuje 25-lecie sakry biskupiej

Słowo wprowadzenia do uroczystego dziękczynienia za 25 lat sakry biskupiej jubilata bp. Stefana Regmunta wygłosił bp Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. - Przed 25 laty w dniu 6 stycznia 1995 roku został posłany w bazylice watykańskiej przez św. Jana Pawła II, aby świadczyć o światłości. Swoje zadanie i obowiązki odważnego świadka Ewangelii wypełniał gorliwie i z całkowitym oddaniem - mówił Pasterz diecezji.

- Dziękujemy ci biskupie Stefanie, że wyruszyłeś w drogę i zaniosłeś otrzymany dar pełni kapłaństwa w posłudze głoszenia Ewangelii, szafowaniu sakramentów świętych, przewodzenia wspólnocie wiernych i posłudze miłosierdzia wobec ubogich i potrzebujących - najpierw jako biskup pomocniczy diecezji legnickiej, później jako biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a następnie jako biskup senior tejże diecezji - kontynuował bp Lityński.

- Dziś, dziękując za twoje życie i pasterską posługę prosimy Boga, abyś na ile siły i zdrowie pozwoli dalej dzielił się otrzymanym onegdaj darem służąc w miłości.

W uroczystości w kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze uczestniczyli księża arcybiskupi na czele z metropolitą szczecińsko-kamieńskim abp. Andrzejem Dzięgą, księża biskupi, kapłani, osoby życia konsekrowanego oraz przedstawiciele samorządu, rodzina i przyjaciele jubilata.

- Pragnę w tej Eucharystii dziękować Bogu za niezliczone cuda, jakich we mnie dokonał w czasie tych 25 lat posługi biskupiej i 44 lat służby kapłańskiej - mówił jubilat.

- Chcę podziękować Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu Kapłanowi, świętemu, nieskalanemu, w którego kapłaństwo zostałem wszczepiony. Dziękuję Najświętszej Maryi Dziewicy, naszej Matce, które jest obecna w Kościele i wyprasza nam ducha miłości, prawdy i świętości; która każdego dnia towarzyszyła mi w dotychczasowej posłudze kapłańskiej -kontynuował bp Regmunt, który przewodniczył Eucharystii.

- Potrzebuję Drodzy waszego wsparcia, waszej ofiary, waszej modlitwy, życzliwości i przyjaźni, aby tę wdzięczność Bogu i Matce Najświętszej jak najpełniej okazać. Jubileusz, który obchodzę jest również czasem wyjednanym sobie odpuszczenia win i prośby o szczególne błogosławieństwo Boże na lata, które są przede mną. Ufam, że dzisiejsza modlitwa w tym mi dopomoże- dodał.

Reklama

Homilię w czasie Mszy św. wygłosił bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Wyrazy wdzięczności złożyli bp Regmuntowi m.in. przedstawiciele Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Bractwa św. Jakuba Apostoła w Jakubowie. Z kolei jubilat z okazji jubileuszu przekazał okolicznościowe pamiątki na rzecz gorzowskiej katedry, zielonogórskiej konkatedry oraz sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Posłuchaj homilii bp. Marka Mendyka

Dalszą część uroczystości zaplanowano w zielonogórskiej Palmiarni.

2020-01-05 15:20

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Smak pierników

Niedziela toruńska 47/2019, str. 1, 7

[ TEMATY ]

jubileusz

Renata Czerwińska

Na trasie zwiedzania nie mogło zabraknąć muzeum piernika

Na trasie zwiedzania nie mogło zabraknąć muzeum piernika

– Trzeba umieć pokazać światu, że pobożność nie czyni nas mrukami – mawiała św. Urszula Ledóchowska. Można się było o tym przekonać całkiem niedawno w Piernikowym Grodzie

Co takiego się tam działo? Otóż „Głos z Torunia”, diecezjalny dodatek do „Niedzieli”, obchodził swoje 25. urodziny. W dniach 16-17 listopada na świętowanie do Torunia zjechało się 80 osób – dawni i obecni redaktorzy, przedstawiciele redakcji ogólnopolskiej z Częstochowy oraz edycji legnickiej i wrocławskiej, a także czytelnicy i sympatycy tygodnika.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: świecki prefektem Sekretariatu ds. Ekonomicznych

2022-11-30 12:57

[ TEMATY ]

Watykan

Adobe Stock

Ojciec Święty przyjął rezygnację z urzędu prefekta Sekretariatu ds. Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej złożoną przez ks. Juana Antonio Guerrero Alvesa SJ. z powodów osobistych. Decyzja wejdzie w życie od czwartku 1 grudnia 2022 r. – poinformowali Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

W komunikacie wyrażono podziękowanie ks. Guerrero za poświęcenie okazane w jego służbie. Ks. Guerrero zdołał uporządkować gospodarkę, była to mocna i wymagająca praca, która przyniosła wiele owoców. Ojciec Święty zapewnia go o swoich modlitwach – przekazała Stolica Apostolska.

CZYTAJ DALEJ

MS: Sąd nakazał TVN24 sprostowanie nieprawdziwych informacji o Funduszu Sprawiedliwości

2022-11-30 17:24

[ TEMATY ]

TVN

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Archiwum Ministerstwa Sprawiedliwości

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Prawomocny wyrok sądu zobowiązał redaktora naczelnego TVN24 do opublikowania sprostowania nieprawdziwych informacji. Kłamstwa dotyczące sposobu dysponowania środkami z Funduszu Sprawiedliwości mają zostać sprostowane w audycji "Czarno na białym".

W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję