Reklama

Niedziela Wrocławska

Nabożeństwo pokutno-przebłagalne

Odbyło się późnym wieczorem 26 maja w Małujowicach w sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zgromadziło grupę modlących się osób z ks. Krzysztofem Herbutem na czele i ks. Tomaszem Sałowskim, kustoszem sanktuarium i proboszczem parafii.

Archiwum parafii

Nabożeństwo w Małujowicach

Nabożeństwo w Małujowicach

Rozpoczęła je Eucharystia ze święta Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana sprawowana przez ks. Tomasza Sałowskiego. Modlitwa pokutna zgromadziła wiernych nie tylko z parafii, ale i z terenów od Katowic po Lubin. Modlono się za kapłanów, by wzorowali się na Jezusie Arcykapanie. Przed Najświętszym Sakramentem płynęła modlitwa: – Boże, Twoja miłość jest bezinteresowna i pragnie mojego szczęścia. Dobroć Twoja prowadzi mnie po ścieżkach mojego życia. Obdarowałeś mnie życiem i wszelkimi łaskami, bym wypełnił swoje powołanie i żył w jedności z Tobą. Boże, dałeś mi tak wiele darów, dałeś mi dar mądrości, bym z rozwagą odczytywał swoje powołanie i je wypełnił. Ty widzisz Boże, że nieraz w życiu kierowałem się ludzką mądrością i dokonywałem złych wyborów. Grzech powoli oddzielał mnie od Ciebie i zagłuszał sumienie. Boże, przebacz mi brak rozwagi i roztropności oraz wszystko to, co doprowadziło mnie do grzechu i oddzielenia od Twojej miłości.

Reklama

Prośba kierowana do Boga o przebaczenie połączona była z udzieleniem przebaczenia samemu sobie i wiarą w nieskończoną miłość Boga.

– Dobry Jezu, wierzę w moc zbawczą krzyża i miłość, która wypłynęła z Twojej ofiary na krzyżu. Dobry Boże, niech Twoja ofiara przemieni moje życie, bym z pokorą i ufnością wypełnił Twoją wolę w moim życiu. Daj mi łaskę i siłę, bym przeciwstawiał się złu i wszelkim pokusom pochodzącym od diabła, bym zawsze wybierał dobro – płynęła modlitwa przed Jezusem Eucharystycznym. Następnie miało miejsce przeproszenie za wszystkie grzechy, zwłaszcza grzech pychy, egoizmu, niewierności. Po czym popłynęła modlitwa uwielbienia i dziękczynienia.

Na koniec wierni pomodlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia za żyjących i zmarłych kapłanów archidiecezji i odśpiewali Suplikacje.

2021-05-27 19:16

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Św. Alfons Maria Liguori – patron spowiedników

Święty Alfons urodził się w Marinelli k. Neapolu w 1696 r. W 16. roku życia uzyskał doktorat z prawa i rozpoczął karierę adwokacką. Porzucił ją jednak i poświęcił się służbie Bożej. W 1726 r. przyjął święcenia kapłańskie. W 1732 r. założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). W 1762 r. papież Klemens XIII mianował Alfonsa biskupem ordynariuszem w miasteczku Santa Agata dei Goti. Wrócił jednak do Zgromadzenia Redemptorystów. Alfons Liguori zmarł 1 sierpnia 1787 r. w wieku 91 lat.

CZYTAJ DALEJ

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dla 100-letniego ks. Franciszka Hanka

2021-08-01 15:34

[ TEMATY ]

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Od lewej: ks. Paweł, ks. Franciszek Hanek, ks. Łukasz

Od lewej: ks. Paweł, ks. Franciszek Hanek, ks. Łukasz

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski został w niedzielę odznaczony ks. kanonik Franciszek Hanek. Uroczystość odbyła się w Mielcu (Podkarpackie) podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 100. urodzin duchownego i 70 lat jego kapłaństwa.

Jak poinformował w niedzielę rzecznik urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie Tomasz Leyko Krzyż został przyznany przez Kapitułę Orła Białego na wniosek marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, który jest również sekretarzem kapituły Polonia Restituta. On także odznaczył jubilata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję