Reklama

Niedziela Wrocławska

Twoje niepotrzebne ubrania mogą pomóc dzieciom z Mongolii!

Salezjański Wolontariat Misyjny we Wrocławiu ruszył z kampanią „Mongolski maluszek czeka na ciuszek”. Jej celem jest pomoc w przetrwaniu srogiej zimy mieszkańcom Domu dla Chłopców Ulicy w Ułan Bator.

2021-11-24 09:40

Archiwum SWM Wrocław

Nasze nieużywane ubrania mogą pomóc przetrwać zimę dzieciom ulicy w Mongolii

Nasze nieużywane ubrania mogą pomóc przetrwać zimę dzieciom ulicy w Mongolii

- Od 2001 r. w stolicy kraju Ułan Bator Salezjanie prowadzą ośrodek dla dzieci ulicy. W Don Bosco Caring Center przebywa obecnie blisko 30 chłopców. Część z nich uczy się zawodu w szkole technicznej, co ułatwi im start w dorosłe życie. Pozostali uczęszczają do publicznych szkół podstawowych. W chwilach wolnych od nauki pomagają w kuchni, w ogrodzie, a także dbają o czystość. Wiedzą, że dom ten jest dla nich jedyną szansą. Jednak koszt jego utrzymania to przeszło 63 tys. dolarów rocznie! Opłaty wzrastają szczególnie w zimę, która w Mongolii trwa ponad 5 miesięcy. Dochodzą wtedy opłaty za ogrzewanie oraz konieczny jest zakup ciepłych ubrań dla podopiecznych. I w tym właśnie chcemy im pomóc – mówi Paula Łuszczek, koordynator kampanii.

- W Mongolii temperatury już spadły poniżej -20 stopni. Dzieci zamieszkujące Don Bosco Caring Center w Ułan Bator potrzebują naszego zaangażowania. Oddając zalegające w szafie ubrania możemy podarować dzieciom ulicy odzież na zimę oraz ogrzewanie. Każdy kilogram to złotówka przekazana na ten właśnie cel – tłumaczy Paula Łuszczek.

Reklama

Nadając nowe życie ubraniom, których już nie nosimy, nie tylko pomagamy dzieciom w Mongolii, ale także dbamy o środowisko. – Wraz z portalem UbraniaDoOddania.pl chcemy także zwrócić uwagę na problem, jakim jest zasypywanie naszej planety odzieżą. Na całym świecie przemysł odzieżowy produkuje rocznie około 92 milionów ton odpadów tekstylnych – podkreśla Paula.

Jak można pomóc?

Po zarejestrowaniu się na stronie www.ubraniadooddania.pl. należy wybrać kampanię UBRANIA DLA DZIECI ULICY W MONGOLII. Klikając przycisk POMAGAM będziemy mogli zamówić bezpłatnego kuriera, który odbierze zapakowane przez nas ubrania. Ważne, żeby były one w dobrym stanie i nadawały się jeszcze do noszenia. Szczegóły na wyżej podanej stronie oraz u Organizatorów kampanii www.wroclaw-swm.pl. 

KONTAKT wroclaw@swm.pl | 510 51 90 40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prof. Waldemar Chrostowski: Biblia staje się ofiarą poprawności politycznej

2021-11-29 13:08

[ TEMATY ]

Biblia

Pismo Święte

ks. prof. Waldemar Chrostowski

Karol Porwich/Niedziela

„Biblia staje się ofiarą poprawności politycznej. Coraz częściej normą katolickiej wiary oraz teologii i moralności nie jest Biblia i długa tradycja Kościoła, zapoczątkowana przez autorów Nowego Testamentu, Ojców Kościoła, pisarzy i teologów, lecz psychologia, socjologia, „wsłuchiwanie się”, „rozeznawanie”, analiza słupków popularności, natomiast kanon Biblii schodzi na daleki plan, jest niewygodny, a więc i niepotrzebny” – mówi znany polski biblista, a obecnie tłumacz nowego biblijnego przekładu z hebrajskiego „Księgi Dwunastu. Prorocy mniejsi” ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Dorota Giebułtowicz (KAI): Spotykamy się z okazji promocji przekładu przez Księdza Profesora „Księgi Dwunastu. Prorocy mniejsi”. Proszę powiedzieć, jak zrodził się pomysł nowego przekładu Biblii z języka hebrajskiego?

CZYTAJ DALEJ

Symbole i zwyczaje Adwentu

Niedziela podlaska 49/2002

[ TEMATY ]

adwent

Bożena Sztajner

Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć. Zadaniem Kościoła jest przygotowanie ludzi na godne przyjęcie Chrystusa. Kościół czyni to, między innymi, poprzez ustanowienie roku liturgicznego. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

Wieniec adwentowy

CZYTAJ DALEJ

Piotr Müller: wszystkie puzzle, składają się w obraz, który pokazuje poważne ryzyko

2021-11-29 19:25

[ TEMATY ]

premier

granica

materiał prasowy

Tak jak informowaliśmy rano, premier Mateusz Morawiecki zaprosił na dzisiejsze spotkanie wszystkich przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych, które są w naszym parlamencie. Tematem naszych rozmów była trudna sytuacja geopolityczna - powiedział Piotr Müller.

Dodał, że - między 15 a 18.30 została przedstawiona informacja dotycząca zagrożeń pochodzących bezpośrednio z Białorusi, ale również zagrożeń dotyczących ogólnej sytuacji geopolitycznej, m.in. narzędzi i strategii działań, które mogą być przeprowadzone ze strony Federacji Rosyjskiej. Wśród tych zagrożeń, nie tylko wprost militarnych, ale również dotyczących energetyki, wskazano na kwestie manipulowania dostawami energii, gazu oraz cenami gazu na terenie Europy, ale również manipulowania tymi dostawami na teren Ukrainy, w celu m.in. destabilizacji tego kraju i potencjalnych innych działań, które mogłyby się odbywać na terenie Ukrainy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję