Reklama

Archiwum

Niedziela 18/2021

Spis treści

prasa zagraniczna

Prasa zagraniczna
pr

30

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Niedziela z kulturą

Program telewizyjny

55-61

dobre rady

Zrób sałatkę
J.M.

Z kurczakiem

Z wędzonym łososiem

Najmniejsza miłość
Dr n. med Jolanta Warzycha, specjalista pediatrii, neonatologii, alergologii

Wcześniaki to dzieci urodzone poniżej 37. tygodnia życia płodowego. Dzielimy je na kilka grup, bo innej opieki wymagają dzieci urodzone między 37. a 34. tygodniem, a zupełnie innej urodzone poniżej 28. tygodnia. Wcześniaki możemy również podzielić ze względu na masę urodzeniową. Tu wyróżniamy różne grupy w przedziale od 500 g do 2500 g. Na oddziale neonatologicznym, na którym pracuję, opiekujemy się dziećmi urodzonymi po 32. tygodniu. Dzieci młodsze przebywają na oddziale patologii i intensywnej terapii noworodka.

Najmniejsza miłość
Jak nauczyć dziecko systematyczności?
Michał Piekara

Ciągle prosisz dzieci o wypełnienie podstawowych obowiązków, a one i tak unikają ich realizacji? Poświęcasz dużo energii, by przynaglać dzieci do nauki, ścielenia łóżka i mycia zębów, bo brak im systematyczności? Z podobnymi trudnościami mierzy się wielu rodziców.

Jak nauczyć dziecko systematyczności?
Uwaga na fałszywe SMS-y!
Insp. Dariusz Atłasik, Komendant Miejski Policji w Częstochowie

Przestępcy podszywają się pod policję, wysyłając krótkie wiadomości SMS-owe do losowo wybranych abonentów sieci telefonii komórkowych. Bądźcie czujni, nie klikajcie w link.

Uwaga na fałszywe SMS-y!
Dla kogo fundusz kompensacyjny?
J.M.

Fundusz przeznaczony jest dla osób, które po szczepieniu przeciw COVID-19 (od 2022 r. również po innych obowiązkowych szczepieniach) doznają wstrząsu anafilaktycznego lub ostrych powikłań, wymagających co najmniej 14-dniowej hospitalizacji.

56-59

Niedziela z kulturą

Krzyżówka

64

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję