Reklama

Archiwum

Niedziela 4/2022

Spis treści

prasa zagraniczna

Prasa zagraniczna
P.R.

38

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Dodatek tematyczny Zrozumieć świat

Lepiej wiedzieć
Redakcja

Trudno podać dokładną datę, kiedy weszliśmy w nowy etap życia. Faktem jest jednak – czujemy to w portfelach, na ciele i na duszy – że w krótkim okresie wiele się zmieniło i prawdopodobnie już nigdy nie będzie tak jak dawniej. O nagłości i szybkości zmiany mówi to, że owo „dawniej” było paradoksalnie całkiem niedawno i doskonale, ze szczegółami, wszystko jeszcze pamiętamy.

Lepiej wiedzieć
Czy prąd i gaz będą tańsze?
Tomasz Musiał

Choć informacje o wzrostach cen nośników energii pojawiały się już wcześniej, większość z nas uświadomiła to sobie dopiero teraz.

Czy prąd i gaz będą tańsze?
Czym ogrzewasz dom
Przemysław Kacperski

Zostało tylko 5 miesięcy, by zgłosić państwu informacje o tym, czym ogrzewamy dom, mieszkanie, zakład rzemieślniczy, a nawet domek letniskowy. Co później? Kary finansowe.

Czym ogrzewasz dom
Rodzice wkroczyli do akcji
Artur Stelmasiak

Edukatorzy seksualni mają pieniądze z zagranicznych grantów i polityczne wsparcie w dużych miastach. Dlaczego więc ich działalność, m.in. w Gdańsku, skończyła się bolesną porażką?

Rodzice wkroczyli do akcji
Tarcza antyinflacyjna
T.M.

Do końca stycznia można składać wnioski o dodatek osłonowy, który ma złagodzić skutki wzrostu cen energii, gazu i węgla. Komu będzie się on należał? Są dwa kryteria kwalifikujące.

Tarcza antyinflacyjna
Zmiany w eterze
T.M.

Jeżeli odbierasz telewizję naziemną przez własną antenę i masz telewizor nieprzystosowany do nowego standardu emisji, który zostanie wprowadzony w całym kraju w br., możesz stracić możliwość oglądania ulubionych programów. Zmiany rozpoczną się w części kraju z końcem marca, a proces przejścia skończy się w czerwcu.

Zmiany w eterze

67-74

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela Plus

W polu promieniowania Biblii
Artur Ceyrowski

Obchodzona właśnie Niedziela Słowa Bożego ma za zadanie m.in. poszerzać znajomość Pisma Świętego. Wychodzi temu naprzeciw Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej

W polu promieniowania Biblii
Śladami judaizmu
Maciej Piotrowski

Tegoroczne centralne uroczystości XXV Dnia Judaizmu w Kościele odbyły się w Poznaniu. Przyświecało im hasło: „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz, 55, 8). Z tej okazji zapraszamy na wycieczkę szlakiem obecności narodu żydowskiego w Wielkopolsce

Śladami judaizmu
25. Dzień Judaizmu
za: KAI

Jak kobiety figurę Matki Bożej obroniły
Oprac. J. M.

Mało znaną w Polsce historię sprzed 44 lat opisał społecznik Łukasz Merchut. Właśnie ukazała się jego książka Historia obrony figury Matki Boskiej w Waplewie Wielkim

Jak kobiety figurę Matki Bożej obroniły
Księżna na włościach
Andrzej Datko

Dzieje Łowicza w ciągu kilku wieków tak ściśle zespoliły się z urzędem prymasa Królestwa Polskiego, że przylgnęła do niego nazwa Łowicz Prymasowski.

Księżna na włościach
Wandale w garnizonowym
Oprac. j.m. na podstawie serwisu KAI

W nocy z 8 na 9 stycznia ktoś pomazał sprayem mury kościoła garnizonowego. Policja poszukuje wandali.

Wędrówka „Damy Miłosierdzia”
Oprac. j.m. na podstawie serwisu KAI

Płock W lutym w diecezji płockiej rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej.

Piastówna na ołtarze
Oprac. j.m. na podstawie serwisu KAI

W ekumenicznym gronie
J.M.

W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbył się koncert Kolędy świata.

Potrzeba ciszy
Oprac. k.m. na podstawie serwisu KAI

Zakończyły się obchody święta patronalnego Zakonu Paulinów.

By służyć owocnie
Oprac. k.m. na podstawie serwisu KAI

Rodzinne rekolekcje trzeźwościowe
KAI

To droga do poprawy relacji w rodzinie i nadzieja na wyjście z alkoholizmu. Rekolekcje odbyły się w Górce Klasztornej, a ich gościem specjalnym był Rafał Porzeziński.

Rodzinne rekolekcje trzeźwościowe

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję