Reklama

Archiwum

Niedziela 51/2013

Spis treści

Z Watykanu

Z Watykanu

4

Ze świata

Ze świata

7

Z Jasnej Góry

Z Jasnej Góry

Z Jasnej Góry

8

Z Polski

Z Polski

9

Z PRASY ZAGRANICZNEJ

Z prasy zagranicznej
(pr)

49

Sieroty ekonomiczne
Iwona Galińska

Termin „eurosieroty”, używany na określenie sieroctwa społecznego, wszedł na stałe do polskiej terminologii po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej. Oznacza dłuższy brak w wychowaniu dziecka jednego lub dwojga rodziców. Jakie skutki społeczne i psychiczne wywołuje takie sieroctwo?

Sieroty ekonomiczne
Pomagamy góralom odbudować kościół na Stecówce
Witold Iwańczak

O nieprzeciętnej historii tego uroczego kościółka pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej w Istebnej pisałem w 32. numerze „Niedzieli” z 2009 r. i nigdy bym nie pomyślał, że mogę go już nie zobaczyć. Nie będą go też mogli podziwiać turyści wędrujący tędy szlakiem na Baranią Górę.

Pomagamy góralom odbudować kościół na Stecówce
Czytajmy „Jasną Górę”!

Przeprowadził się do Nieba
Marta Jacukiewicz, Ks. Ryszard Kilanowicz

Wigilia to taki szczególny dzień, kiedy każdy z nas chciałby być z najbliższymi, w domu rodzinnym. To właśnie święta Bożego Narodzenia – nie bez przyczyny uznane za najbardziej rodzinne święta – wywołują nie tylko wiele emocji, ale również wspomnień. Kiedy siadamy do wigilijnej wieczerzy, sercem i pamięcią obejmujemy wszystkich, szczególnie tych, którzy są nam w pewien sposób drodzy.

Przeprowadził się do Nieba
Francja modli się w intencji polityków
Ks. Jan Robakowski

Wielkie pokojowe manifestacje przeszły w ostatnich miesiącach ulicami głównych miast całej Francji w obronie normalnej rodziny, składającej się z matki, ojca i dzieci.

Jak św. Łukasz napisał o Bożym Narodzeniu
Aleksandra Polewska

Św. Łukasz jako jedyny z czterech Ewangelistów opisał tak obszernie i szczegółowo historię narodzin i dzieciństwa Pana Jezusa.

Jak św. Łukasz napisał o Bożym Narodzeniu
Remanent życia
Anna Cichobłazińska

Remanent życia

60-66

KOLĘDOWANIE Z JANEM PAWŁEM II

Kolędowanie z Janem Pawłem II

Kolędowanie z Janem Pawłem II

DODATEK

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję