Reklama

Archiwum

Niedziela 16/2024

Spis treści

liturgia tygodnia

Jezus jest dobrym pasterzem

Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.

Jezus jest dobrym pasterzem
Rodzina miejscem wychowania do modlitwy
O. Oskar Michał Maciaczyk, franciszkanin

Rodzina jest pierwszym miejscem zaszczepiania w dziecku uniwersalnych wartości, wiary i religijnego życia. Spotykamy się, co prawda, z różnymi historiami nawrócenia w życiu dorosłym, lecz generalnie życie wartościami, które rodzice pragną przekazać swoim dzieciom, chcąc, aby kierowały się nimi na stałe w swoim życiu, kształtuje się właśnie w dzieciństwie, w doświadczeniach domu rodzinnego.

Rodzina miejscem wychowania do modlitwy
Jesteśmy dziećmi Bożymi
Ks. Krzysztof Kowalik

By zrozumieć kwestię dziecięctwa Bożego, warto sięgnąć do samego początku, czyli dzieła stworzenia. Rodzaj ludzki, a tym samym każdy człowiek zawdzięcza swe istnienie Bogu, który obdarował go życiem. Można tak powiedzieć o wszelkim stworzeniu powołanym przez Stwórcę do istnienia. Związek człowieka z Bogiem jest jednak szczególny. Wyraża go biblijne określenie człowieka jako tego, który niesie w sobie „obraz i podobieństwo” Boga.

Jesteśmy dziećmi Bożymi
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec
Ks. prof. Waldemar Chrostowski

We współczesnym Kościele nasila się tendencja do sprowadzania, a nawet ograniczania, jego misji do płaszczyzny horyzontalnej, poziomej. Ukazywane są i podkreślane rozmaite obowiązki, które dotyczą wyznawców Jezusa Chrystusa, znacznie rzadziej natomiast mówi się, w co i dlaczego mają oni wierzyć.

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec
Główny patron Polski
Ks. Mariusz Frukacz

Wojciech żył w drugiej połowie X stulecia. Był Czechem z pochodzenia, wywodził się z rodu Sławnikowiców. Utrzymywał dobre relacje z wielkimi tego świata – w kręgach zarówno świeckich, jak i kościelnych. Był benedyktynem.

Główny patron Polski

17-20

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Niedziela z kulturą

Program telewizyjny

55-61

Niedziela z kulturą

Krzyżówka

64

Bliżej Życia z Wiarą

Kartka z kalendarza

Ma podkreślić znaczenie kreatywnego i innowacyjnego myślenia w rozwiązywaniu problemów, tych małych i tych na skalę światową. Chodzi w nim o zachęcanie do twórczego myślenia oraz do poszukiwania nowych rozwiązań. A może to dobry moment do rozwoju swoich zainteresowań, zdolności i umiejętności?

Kartka z kalendarza
Łączy sztukę i wiarę
Wysłuchała Angelika Kawecka

Paulina Gawlik otrzymała od Boga dar pokazywania Jego słowa przez obraz, a wszystko przez modlitwę.

Łączy sztukę i wiarę
Niedziela dobrych pasterzy
Elżbieta Nowak

Niedziela dobrych pasterzy
Ofiarowała się za kapłanów
Ks. Sławomir Sznurkowski, paulista

Aby ratować ich dusze, s. Wanda Boniszewska nie bała się stanąć do walki z mocami ciemności.

Ofiarowała się za kapłanów
Hashimoto Czy można wygrać z chorobą?
Katarzyna Galarowicz naturoterapeuta Natura-med

To choroba przewlekła o charakterze zapalnym, w przebiegu której układ odpornościowy produkuje przeciwciała niszczące tarczycę.

Hashimoto Czy można wygrać z chorobą?
Młode listki krwawnika
Ojciec Henryk

Krwawnik jako roślina lecznicza był wykorzystywany od czasów starożytnych. Rośnie na terenie całego kraju. Warto go też posadzić u siebie w ogrodzie i wykorzystywać jego liście w wiosennych kuracjach. Krwawnik po ścięciu ponownie odrasta, dlatego możemy go jeść przez cały sezon.

Młode listki krwawnika
Bezpieczne mieszkanie
KJK

Żeby móc spokojnie cieszyć się wakacyjnym wyjazdem, warto wcześniej zadbać o bezpieczeństwo mieszkania.

Bezpieczne mieszkanie
Udka z kurczaka na sposoby

Można z nich szybko przygotować pyszne danie. Takie na co dzień i od święta. Wystarczy sięgnąć po ulubione dodatki i przyprawy.

Udka z kurczaka na sposoby
Klasztorne książnice

Są ukryte za ciężkimi drzwiami. By do nich dotrzeć, trzeba przemierzyć kręte schody i korytarze pełne półek z książkami. Klasztorne biblioteki pełniły i nadal pełnią ważne funkcje.

Klasztorne książnice

66-79

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję