Reklama

Archiwum

Niedziela 46/2013

Spis treści

Z WATYKANU

Z Watykanu

Z Watykanu

4

ZE ŚWIATA

Ze świata

6-7

Z POLSKI

Z Polski

8-9

ŻYWI PAMIĘTAJĄ O ZMARŁYCH – WYPOMINKI

Odeszli do wieczności w roku 2013

24-25

SZLACHETNA PACZKA

Bohater ma wiele twarzy
Małgorzata Cichoń

16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl zostanie otwarta baza rodzin, którym można pomóc w ramach 13. edycji „Szlachetnej Paczki”. Przekonamy się, że bieda, podobnie jak bohaterstwo, ma konkretną twarz.

Bohater ma wiele twarzy

44-45

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela małopolska

Jan Paweł II doktorem Kościoła?
Małgorzata Cichoń

George Weigel 6 listopada podczas wykładu, który wygłosił w ramach VIII edycji Dni Jana Pawła II wymienił pięć argumentów za propozycją, która kiedyś może stać się faktem.

Jan Paweł II doktorem Kościoła?
Gra dla Pana Boga
Maria Fortuna-Sudor

Już za kilka dni, 22 listopada, będziemy wspominać św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji wybrałam się do Bochni, do parafii św. Pawła Apostoła, gdzie organistą jest Paweł Batko, tegoroczny zdobywca I miejsca w IV Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej „Cantatibus Organis”, a proboszczem – miłośnik i znawca teatru oraz muzyki, ks. prał. Jan Nowakowski.

Gra dla Pana Boga
Mnisi wczoraj i dziś

Felietonistą „Niedzieli Małopolskiej” został niedawno benedyktyn tyniecki o. Szymon Hiżycki. Doktor patrystyki, rekolekcjonista, autor książki „Kierownictwo duchowe według Ojców Pustyni”. W swoich tekstach przybliża on czytelnikom życie starożytnych mnichów, których tradycje kontynuują zarówno benedyktyni z Krakowa, jak i benedyktynki z podkrakowskich Staniątek.

Mnisi wczoraj i dziś
Patron najważniejszego przejścia
Małgorzata Cichoń

Opiekun Maryi i Jezusa, św. Józef, to potężny orędownik, proszony o wstawiennictwo w wielu momentach życia. Nic dziwnego, że jest również wzywany przy najważniejszym doświadczeniu człowieka – przejściu do wieczności.

Patron najważniejszego przejścia
O bracie Izaaku i pierwszych mnichach nad Nilem
Szymon Hiżycki OSB

O bracie Izaaku i pierwszych mnichach nad Nilem
Szymon Hiżycki OSB

Każdy wie, że mnisi mieszkali na pustyni. Co to znaczy? Ostatnim razem była mowa o specyfice Egiptu. Mówiliśmy, że jego sercem jest Nil i bez świętej rzeki życie na tym skrawku ziemi nie byłoby możliwe.

O bracie Izaaku i pierwszych 
mnichach nad Nilem

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję